IITEE toetab VICTA õppekava

22.05.2015

20. mail allkirjastas ettevõtetest, haridusasutustest ning vaba- ja avaliku sektori esindajatest koosnev konsortsium Viljandimaal Viiratsi vaatekohas heade kavatsuste kokkuleppe, mille eesmärk on kujundada rahvusvaheline IKT-alane arendus- ja õppekeskus VICTA (Viljandi ICT Academy).

VICTA logoKokkuleppe kaudu soodustatakse ettevõtete tootmisprotsessiga seotud IKT lahenduste leidmisele suunatud õpet, mis on korraldatud erinevate haridusasutuste ja ettevõtete koostöös.

Konsortsiumi liikmena toetab IITEE IKT-alase õppe arendamist ning selle kaudu piirkonna konkurentsivõime kasvu ja vastava kompetentsi tõstmist. Toetame algatust luua Viljandisse keskkond, kus on võimalik õppida info- ja kommunikatsioonitehnoloogiaid programmide järgi, mis on loodud koostöös ettevõtetega ning suunatud praktiliste probleemide lahendamisele. Ettevõtete, koolide ning omavalitsuste ühine pühendumine ning eraisikute initsiatiiv aitab kaasa tööjõuvajaduse ja - puuduse lahendamisele, toob piirkonda tagasi elanikke ning oma ala tippspetsialiste, loob Viljandile IT ja innovatsiooni sõbraliku keskkonna kuvandi. Kõik see kokku annab keskkonna, kus on hea õppida, elada ning ettevõtlusega tegeleda.

Kokkuleppe tulemusena alustavad juba Septembris esimesed 30 õppurit VICTA õppekaval hariduse omandamist. Õppekava on koostatud ettevõtjate ja koolide koostöös ning õppetööd juhendavad oma valdkonna tippspetsialistid ja praktikud. Õppima kandideerima oodatakse kõiki keskharidusega inimesi, kel on huvi programmeerija töö vastu.

Lähemat infot VICTA esimese õppekava kohta saab veebilehelt www.victa.ee.

 

 
   
  Saada meile kiri!
 
Tänan, et saatsite meile tagasisidet. Võtame Teiega peatselt ühendust!
"Me vajame inimesi, kes oskavad unistada olematutest asjadest" John F. Kennedy